Корона-концерт пред преполна сала | Теми | DW | 25.06.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Корона-концерт пред преполна сала

Оперска куќа во Барселона, по 14 неделниот карантин поради коронавирусот во Шпанија, конечно организираше концерт и тоа исполнет до последното место. Но нејзината целосно необична публика воопшто не мораше да се грижи за одржувањето на физичка дистанца. Погледнете како изгледаше тоа:

Гледај видео 01:13