1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Illustration eine Coronavirus-Mutation
Фотографија: DesignIt/Zoonar/picture alliance

Коронавирус

Тема

Коронавирусот е заболување на белите дробови кое се манифестира со треска, сува кашлица, недостаток на здив, болки во мускулите и замор.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе
Прескокни го блокот ДВ препорачува

ДВ препорачува

Прескокни го блокот Став

Став