Концерт против насилство и расизам во Кемниц | Теми | DW | 04.09.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Концерт против насилство и расизам во Кемниц

Во Кемниц синоќа беше одржан голем бесплатен концерт против расизам и насилство. Музичарите и околу 65.000 посетители ги осудија нацистичките пароли и нападите врз странци. Пренесуваме дел од атмосферата.

Гледај видео 01:36

Прочитај го и ова