Конференција за Африка под покровителство на Хорст Келер | Вести | DW | 03.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Конференција за Африка под покровителство на Хорст Келер

*

Во замокот Ебербах во германската покраина Хесен денеска ќе продолжи третата по ред Конференција за Африка на Иницијативата “Партнерство со Африка” , основана од германскиот претседател Хорст Келер . 45 учесници на конференцијата ќе дискутираат за последиците од глобализацијата врз африканскиот континент . Покрај Келер на конференцијата присуствуваат и претседателите на Мозамбик, Боцвана, Нигерија и Бенин.