Конференција во Африка | Вести | DW | 16.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Конференција во Африка

*

Во замбискиот главен град Лусака денеска започнува дводневна средба на земјите во развој од Јужна Африка.Важна тема ќе биде состојбата во Зимбабве,каде 80 проценти од населението живее под границата на сиромаштијата,а милиони бегаат во соседните земји.