Контакт групата за Косово се сретна во Москва | Вести | DW | 21.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Контакт групата за Косово се сретна во Москва

Русија се залага претстојната посета на мисија на Советот за безбедност на ОН во Белград и во Приштина да има исцрпна програма за да им се овозможи на земјите членки на Советот да добијат објективна претстава за ситуацијата на Косово. Ова го истакнал рускиот претставник На вчерашниот состанок ан Контакт –групата за косово што се одржа во Москва. Инаку посетата на делегацијата на Советот за Безбедност на Србија и на Косово е планирана за наредната недела.