Консултации пред Брисел | Македонија | DW | 02.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Консултации пред Брисел

На средбата со Црвенковски,премиерот Груевски ги отфрлил обвинувањата од лидерката на СДСМ Радмила Шеќеринска оти последните инциденти во Парламентот се изрежирани од власта.Али Ахмети од ДУИ бара одговорност од актерите

default

Претседателот Црвенковски

Македонскиот претседател Бранко Црвенковски се сретна со лидерите на најголемите политички партии во Парламентот за пред патувањето во Брисел да утврди во кои прашања постои политички консензус и да знае како да настапи пред соговорниците од ЕУ и НАТО

Лидерот на ДПА Мендух Тачи не дошол на средбата со Црвенковски