Конгрес на либералите | Вести | DW | 16.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Конгрес на либералите

*

Со големо мнозинство Либералите го реизбраа за натамошни две години досегашниот шеф на партијата Гидо Вестервеле. На конгресот на либералите во Штутгарт Вестервеле предупреди од политичко померување кон левицата. На владеачката голема коалиција и префрли недостаток за волја за реформи.