Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ | Вести | DW | 18.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ

Во Штип денеска треба да заврши 13-сеттиот конгрес на владејачката ВМРО – ДПМНЕ. За претседател се очекува повторно да биде избран досегашниот и актуелен премиер на Македонија Никола Груевски. Тој ги повика делегатите на конгресот да продолжат активно да работат, во полза на националните цели: членство во НАТО и Европската унија, како и подобрување на економската состојба во земјата. Со тоа ќе биде оправдан и високиот рејтинг што го има партијата меѓу граѓаните на Македонија, порача Груевски.