“Конвиниенс”-продукти тренд на Ануга | Вести | DW | 14.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

“Конвиниенс”-продукти тренд на Ануга

*

Во Келн вчера е отворен најголемиот саем на прехранбени производи во светот Ануга. Годинава свои производи претставуваат 6500 излагачи од 95 земји. Тренд на саемот се таканаречените “конвиниенс”-продукти, кои брзо се подготвуваат, а заменуваат комплетен оброк.