Кому му требаше Дива Населба? | Сите содржини | DW | 10.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Кому му требаше Дива Населба?

Една година по смртоносната престрелка во кумановската Дива Населба, многу прашања останаа неодговорени. Вчера во Куманово се одржаа мирни протести на годишнината од крвавата престрелка во која загинаа 8 припадници на безбедносните сили и 10 членови на вооружената група.

Гледај видео 01:34
Now live
01:34 минути

Прочитај го и ова