Кому му требаше Дива Населба? | Северна Македонија | DW | 10.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Кому му требаше Дива Населба?

Една година по смртоносната престрелка во кумановската Дива Населба, многу прашања останаа неодговорени. Вчера во Куманово се одржаа мирни протести на годишнината од крвавата престрелка.

Гледај видео 01:34

Кому му требаше Дива Населба?

Една година по смртоносната престрелка во кумановската Дива Населба, многу прашања останаа неодговорени. Вчера во Куманово се одржаа мирни протести на годишнината од крвавата престрелка во која загинаа 8 припадници на безбедносните сили и 10 членови на вооружената група.

Реклама