Колку е веродостојна корона-статистиката во Русија? | Сите содржини | DW | 29.06.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Колку е веродостојна корона-статистиката во Русија?

Бројот на починати од коронавирус во Русија е понизок во споредба со други земји, и покрај тоа што има голем број инфицирани. Роднини на жртвите од Ковид-19 бараат поголема јасност.

Гледај видео 02:52

Прочитај го и ова