Колкави се платите на наставниците ширум Европа? | Теми | DW | 12.04.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Колкави се платите на наставниците ширум Европа?

Примањата на македонските просветни работници се меѓу најниските во Европа. Нивните колеги во Луксембург пак се на врвот на листата. Во новата епизода на #EUROPEO погледнете колку заработуваат учителите и наставниците ширум Европа и колку мора да работат за своите плати.

Гледај видео 02:13

Прочитај го и ова