Кои се кандидатите за шеф на ОН? | Сите содржини | DW | 15.04.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Кои се кандидатите за шеф на ОН?

Да се живее во Њујорк, да не се плаќа данок и да се залага за мир во светот? Звучи како работа од соништата. Во тек е претставувањето на кандидатите за генерален секретар на ОН, меѓу кои е и Срѓан Керим.

Прочитај го и ова