Кога тестото за пица се користи како „сликарско платно“ | Старт | DW | 31.03.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Кога тестото за пица се користи како „сликарско платно“

Во шкотскиот град Глазгов, поточно во тамошниот италијански ресторан „Бела Наполи“ се прават портрети на познати личности со употреба на кашкавал и кечап. Пица-мајсторот „црта“ портрети на тесто, наместо на платно.

Гледај видео 02:02
Now live
02:02 минути