Кога во ЕУ? | Македонија | DW | 22.04.2009
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Кога во ЕУ?

Во преполната сала на хотелот „Холидеј ин“ во Скопје, амбасадорот на ЕУ во Македонија, Ерван Фуере одговараше на прашања на македонските граѓани.

default

Идејата на трибината „Граѓаните дебатираат за европска Македонија“, во организација на граѓанската иницијатива „Граѓани за Европска Македонија“, е да поттикне интензивна граѓанска дебата за перспективите на земјата во процесот на приближување кон ЕУ и за улогата на граѓанското општество во забрзувањето на тој процес.

Автор: Александар Чомовски

Редактор: Елизабета Милошевска Фиданоска

Реклама