Ковид-19: Долгиот пат на опоравување | Свет | DW | 18.01.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Свет

Ковид-19: Долгиот пат на опоравување

Пеги Грен на почетокот имала благи симптоми на Ковид-19. Но, работите се промениле. Сега е во клиника за рехабилитација, за да се избори со проблемите од болеста кои се' уште ја мачат.

Пеги Грен се разболела од КОВИД-19 пред шест месеци. Таа одвај го забележала тоа - имала малку симптоми:
 
„Вистински се разболев дури во јуни - месеци подоцна. Си мислев дека сè на крајот ќе биде добро. Но, работите едноставно не се подобрија. Со недели, а потоа и месеци, бев тешко болна и немаше подобрување.“

Погледнете ја приказната на Пеги Грен:

 

Гледај видео 03:31

Ковид-19: Долгиот пат на опоравување

Реклама