Клинсман версус Лев - остар дуел | Старт | DW | 25.06.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Клинсман версус Лев - остар дуел

В четврток паѓа одлуката дали Германија ќе оди во осминафиналето на СП во Бразил. Противникот, САД и тренерот Јирген Клинсман се надеваат на што повеќе голови, иако и на двете екипи им одговара и нерешен резултат.

Гледај видео 01:21
Now live
01:21 минути