Клима – концерти | Вести | DW | 07.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Клима – концерти

*

Со манифестации во Сиднеј и Токио почна серијата концерти за заштита на светската клима. Според организаторите, цели 24 часа треба да се организираат концерти со 150 ѕвезди од светската музичката сцена и тоа на сите пет континенти. Во меѓувреме почна и концертот во Хамбург.

Приходите ќе одат во прилог на еколошката иницијатива востановена од поранешниот американски потпретседател Ал Гор. “Станува збор за опстанокот на нашата цивилизацаија. За тоа не ни остануваат уште многу години” - порача Ал Гор.