Клима – извештај | Вести | DW | 04.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Клима – извештај

Во главниот град на Тајланд, Банкок, во секој момент треба да биде објавен третиот извештај на ОН за климата. Претставници на владите на повеќе од сто земји, едногласно го усвоија текстот од 24 страници, чии детали не се познати.