1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Киро Глигоров

Тема

Киро Глиговор е македонски политичар и економист роден на 3 мај 1917 година во Штип. Почина на 1 јануари 2012 година. Прв претседател на независна Република Македонија и долгогодишен државен функционер во СФРЈ.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики