Кинеската вселенска станица „Тиангонг1“ падна во океан | Сите содржини | DW | 02.04.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Кинеската вселенска станица „Тиангонг1“ падна во океан

Кинеската вселенска лабораторија „Тиангонг 1“, која неконтролирано леташе низ вселената, откако согоре во Земјината атмосфера, падна во водите на Тихиот Океан.

Гледај видео 01:05