Кинезите на шопинг во Франкфурт | Сите содржини | DW | 05.11.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Кинезите на шопинг во Франкфурт

Франкфурт вреди да се посети - ова не го мислат само Германците, туку и странските гости. Градот е рекордер по бројот на кинески гости, речиси 200.000 годишно. Тие не доаѓаат само да преноќат, туку и да купуваат.

Гледај видео 02:50
Now live
02:50 минути