Кина: Со сите сили и методи против корона-вирусот | Теми | DW | 10.02.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Кина: Со сите сили и методи против корона-вирусот

Откако бројката на смртни случаи од вирусот корона надмина 800, Кина дополнително ги засилува своите напори за да го стави под контролира ширењето на инфекцијата. Повеќето нови случаи и речиси сите смртни случаи се во провинцијата Хубеи, каде за првпат е откриен вирусот. Но, загриженост има и во другите делови на земјата.

Гледај видео 01:14

Прочитај го и ова