Кина: партнерот наскоро ќе стане ривал | Старт | DW | 16.03.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Кина: партнерот наскоро ќе стане ривал

Германската канцеларка Меркел во неделата во Хановер го отвори компјутерскиот саем Цебит, заедно со кинескиот вицепремиер Ма Каи и сопственикот на Алибаба, Џек Ма. Годинава Кина е партнер на Цебит, но на дигиталниот пазар двете земји се ривали

Гледај видео 01:55
Now live
01:55 минути