Кина и Јапонија ќе ја активираат соработката | Вести | DW | 13.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Кина и Јапонија ќе ја активираат соработката

Кинескиот премиер Вен Џијабао смета дека односите на неговата земја со Јапонија се на добар пат. Политичките активности се зајакнати, рече Џијабао на крјаот на неговата посета на Токио. На средбите и двете земји се заложија за потесна политичка и економска соработка.