Кина и темната страна на Месечината | Теми | DW | 21.05.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Кина и темната страна на Месечината

Кинеските власти вложија милијарди евра во амбициозната вселенска програма, чиј централен елеемнт е истражувањето на темната страна на Месечината. Денеска беше лансиран сателит, кој треба да помогне во тој потфат.

Гледај видео 00:35

Прочитај го и ова