Кина-експлозија | Теми на денот | DW | 25.12.2003
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Кина-експлозија

Во експлозија на гас во Кина загинале најмалку 190 луѓе.Според информациите на властите се работи за несреќен случај во природеннаоѓалиште за гас во Чончинг во југозападниот дел на земјата.Од еден извор ненадејно започнал да излегува високо концентриран природен гас. Наоѓалиштето е во споственост на кинеската национална компанија.
Реклама