Кина го има најголемиот бродски лифт во светот | Панорама | DW | 22.09.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Кина го има најголемиот бродски лифт во светот

Најголемиот лифт за бродови во светот пуштен е во употреба во централната кинеска провинција Хубеи. Целта е да се зголемат транспортните капацитети на земјата и да се намали должината на секое патување.

Гледај видео 00:43

Најголемиот лифт за бродови во светот

-

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама