Кина во пролетна наметка | Сите содржини | DW | 20.03.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Кина во пролетна наметка

Во југо-западната кинеска провинција Гуејѓоу е во полн ек цутот на црешовите дрвја. Оваа цветна атракција на површина од околу 133 хектари привлекува бројни домашни, но и странски туристи, годинава близу 200.000.

Гледај видео 01:29

Прочитај го и ова