Киднапираниот италијански новинар повторно дома | Вести | DW | 21.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Киднапираниот италијански новинар повторно дома

По две недели минати во заложништво на талибанските бунтовници во Авганистан , италијанскиот новинар даниеле Мастроџакомо се врати во татковината . 52 годишниот новинар беше пречекан на римскиот аеродром Кјампино од италијанскиот премиер Романо Проди . Инаку авганистанската влада за да издејствува ослободување на репортерот на весникот „Ла Република“ мораше да пушти на слобода поголем број Талибански борци .