Кенгури во снег | Теми | DW | 14.08.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Кенгури во снег

Нималку вообичаена глетка за Австралија: во близина на градот Гоулбрн се снимени кенгури како скокаат низ со снег покриено поле. На континентот сега владее зима, но во Австралија пообилен снег заврна првпат по 35 години.

Гледај видео 00:30