Келер ја заврши посетата на Кина | Вести | DW | 26.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Келер ја заврши посетата на Кина

Со говор на престижниот Тонги универзитет во Шангај, германскиот претседател Хорст Келер денеска ја заврши посетата на Кина. Претходно Келер по завршувањето на политичкиот дел од посетата извлече позитивен биланс од средбите. Тој изјави дека интересите на Кина за заедничка соработка со Германија се многу големи.