Келер – Сараево | Вести | DW | 05.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Келер – Сараево

*

Германскиот Претседател Хорст Келер денеска ја завршува турнејата по земјите од Југоисточна Европа со посетата на Сараево. Тој во главниот град на Босна и Херцеговина ги посети германските војници во рамките на ЕУ силите. Келер претходно водеше разговори со колегите по функција од Романија и Бугарија.