Квебек ги оплакува жртвите од нападот | Сите содржини | DW | 31.01.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Квебек ги оплакува жртвите од нападот

Француско-канадскиот студент по политички науки Александре Бисонет се смета за единствен извршител на нападот во џамијата во канадскиот град Квебек. Како што соопшти полицијата, тој ќе одговара пред суд за шесткратно убиство и петкратен обид за убиство.

Гледај видео 01:03

Прочитај го и ова