Кацав одбегна затворска казна | Вести | DW | 28.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Кацав одбегна затворска казна

*

Израелскиот претседател чија функција е во мирување Моше Кацав е осуден само на условна казна поради сексуално малтретирање на своите соработнички. Главниот обвинител на Израел Мени Манус соопшти дека Кацав се изјаснил дека е виновен за сексуапните престапи и постигнал договор да одбегнем затворска казна . Тој меѓутоа ќе треба да плати отштета и да се повлече од функцијата.