Кафуле со мачки во Париз | Старт | DW | 02.04.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Кафуле со мачки во Париз

Добредојдовте во париското кафуле „Четс“ во Париз. Овде се добива кафе, колач, вообичаено. Но, дванесет мачки им прават друштво на гостите во кафулето.

Гледај видео 01:58
Now live
01:58 минути