Катастрофа во Јапонија | Старт | DW | 07.07.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Катастрофа во Јапонија

Огромни поплави и лизгање на земјиштето по тешкото невреме што го зафати западот на Јапонија. Во регионот погоден од невремето се наоѓаат големите градови Фукуока, Нагасаки и Хирошима. Се јавува за десетици жртви.

Гледај видео 00:36