1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Катастрофата во Чернобил

Тема

Нуклеарната катастрофа во Чернобил се случи на 25-26 април 1986 година во четвртиот реактор на нуклеарната централа во близина на Припјат, источна Украина.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе