Катастрофални поплави во Луизијана | Свет | DW | 16.08.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Свет

Катастрофални поплави во Луизијана

Седум жртви и над 30 илјади евакуирани е билансот по катастрофалните поплави во американската држава Луизијана. Во неколку региони е прогласена вонредна состојба, а над 10 илјади луѓе се сместени во прифатилишта.

Гледај видео 00:45

Катастрофални поплави во Луизијана

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама