Катар сака да го „пегла“ имиџот | Старт | DW | 06.05.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Катар сака да го „пегла“ имиџот

Мнозинството странски работници кои работат на објектите во Катар за Светското фудбалско првенство во 2022 година, живеат и работат во нечовечки услови. Сега земјата најавува подобрување на работните услови за дојдените работници.

Гледај видео 01:32
Now live
01:32 минути