Каталонците рекоа „Да“ | Сите содржини | DW | 02.10.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Каталонците рекоа „Да“

На плоштадот Каталонија во Барселона, илјадници граѓани го прославија исходот на спорниот референдум, на кој според покраинските власти преку 90 насто од граѓаните се изјасниле за независност на Каталонија од Шпанија.

Гледај видео 01:06
Now live
01:06 минути

Прочитај го и ова