1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Каталонија

Тема

Каталонија е покраина во Шпанија, со главен град Барселона. Покраината брои околу 7,5 милиони жители, а официјален јазик е каталонскиот.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики