Кастро интервју | Вести | DW | 06.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Кастро интервју

*

Кубанскиот претседател Фидел Кастро даде прво интервју за националната телевизија по повеќемесечно отсуство од јавноста заради здравствени проблеми. 80 годишниот Кастро во едночасовниот разговор меѓу останатото зборувал за неодамнешната посета на генералниот секретар на комунистичката парија на Виетнам Нонг Дук Ман. Фидел Кастро му ја препушти власта на неговиот брат Раул во јули минатата година заради проблеми со органите за варење.