Карсаи во Германија | Вести | DW | 18.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Карсаи во Германија

Авганистанскиот претседател Хамид Красаи на почетокот од посетата на Германија го истакна ангажамнот на германскиот Бундесвер во неговата земја во рамките на мисијата ИСАФ. На тој начин се засилува безбедноста во Авганистан, но и на Европа, изјави Карсаи во Диселдорф. Утре во Берлин тој ќе биде примен од германската канцеларка Ангела Меркел.