Карневалот произведува тони отпад | Сите содржини | DW | 04.03.2019

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Карневалот произведува тони отпад

Додека карневалот во Рајнската област во Германија го доживува својот врв, екологистите се прашуваат колку тони отпад овојпат ќе останат зад карневалистите.

Прочитај го и ова