Карневалот однесен од ветрот! | Сите содржини | DW | 08.02.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Карневалот однесен од ветрот!

Песна, танцување: можеше да биде толку убаво, но невремето во повеќе градови им ја помати сметката на карневалистите. Повеќе карневалски поворки беа откажани, другите беа редуцирани.

Прочитај го и ова