Кале: чекање и надеж | Старт | DW | 03.08.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Кале: чекање и надеж

Поради кризата со бегалците кај Кале, Франција и Велика Британија побараа поддршка од другите земји на ЕУ. Таму се уште престојуваат илјадници бегалци, и бараат шанса да го минат тунелот.

Гледај видео 01:34
Now live
01:34 минути