Како теророт влијае врз туризмот? | Старт | DW | 14.01.2016

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Како теророт влијае врз туризмот?

Туризмот е една од најважните економски гранки на земјата. Затоа не зачудува фактот дека по бомбашкиот напад во Истанбул кружи страв меѓу туристичките работници во земјата